Доступність посилання

ТОП новини

Савченко подякувала людям в Україні та Росії за підтримку – Фейгін


Адвокат Марк Фейгін (ліворуч) разом із Надією Савченко
Адвокат Марк Фейгін (ліворуч) разом із Надією Савченко

Адвокат Марк Фейгін оприлюднив у своєму Twitter лист своєї підзахисної Надії Савченко, написаний нею після ухвалення вироку російським судом. У цьому тексті Савченко дякує «депутатам України і всім людям з України і з Росії, що прийшли мене підтримати в день вироку».

«Це було класно! Ми зробили всім очевидне відкриття, що суд у Росії це не закон, а цирк шапіто», – відзначила українка.

«Судді і прокурори виглядали просто жалюгідно і після суду пішли заливати своє горе горілкою. Відмучились, думають вони. Насправді ж вироком мені вони підписали смертний вирок собі», – стверджує Надія Савченко.

У зверненні до співвітчизників вона висловила сподівання, що «разом ми не покинемо в біді наших українців, полонених у Росії».

Також у цьому листі Савченко подякувала російським адвокатам Марку Фейгіну, Миколі Полозову та Іллі Новикову за захист у суді. Окремо вона згадала сестру Віру і наголосила, що «якби в мене не було такої сестри, вже давно б не було мене».

Адвокат Фейгін також поширив заяву Надії Савченко, в якій вона доручає цьому захисникові й далі представляти її інтереси, але забороняє «подавати апеляцію, прохання про помилування, визнання провини».

Донецький міськсуд Ростовської області Росії засудив громадянку України Надію Савченко до 22 років за ґратами. Також Надії Савченко присуджений штраф у сумі 30 тисяч рублів за «незаконний перетин кордону». Перед тим суд визнав Савченко винною у вбивстві двох російських журналістів.

Раніше російська прокуратура зажадала засудити Надію Савченко до 23 років ув’язнення, а захист – повністю виправдати.

Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом. Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

XS
SM
MD
LG