Доступність посилання

ТОП новини

Росія знову заявляє, що її військ в Україні немає


Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі з німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмаєром у Москві, 23 березня 2016 року
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі з німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмаєром у Москві, 23 березня 2016 року

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав дезінформацією повідомлення про присутність представників збройних сил Росії на сході України. Про це він заявив 23 березня після переговорів з німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмаєром у Москві.

«Ми бачимо, що українська сторона зараз намагається виправдати свою нездатність виконати те, під чим вона підписалася, посиланнями на важку ситуацію у сфері безпеки, на міфічну присутність до 40 тисяч російських військ, що ніколи не було ніким підтверджено і доведено», – наголосив Лавров.

У Службі безпеки України минулого тижня заявили, що на частині Донбасу, яку контролюють підтримувані Росією сепаратисти, перебувають близько шести тисяч кадрових російських військових. Про це 15 березня сказав керівник апарату глави СБУ Олександр Ткачук.

«За нашими даними, більше 1,6 тис. громадян Російської Федерації, які є військовослужбовцями збройних сил Російської Федерації, загинули за час конфлікту на окупованих територіях», – додав він.

Влада Росії і раніше неодноразово заперечувала участь своїх військових у конфлікті на сході України, про що заявляють Україна і Захід. Москва заявляє, що на Донбасі немає російських військових, а є тільки «добровольці».

У травні 2015 року на Луганщині затримали російських спецпризначенців Олександра Александрова і Євгена Єрофеєва. Нині щодо них відкрили кримінальне провадження за низкою статтею Кримінального кодексу України, триває судовий розгляд. Спочатку Єрофеєв і Александров підтвердили, що є російськими військовими, але на суді відмовилися від цих свідчень.

XS
SM
MD
LG