Доступність посилання

ТОП новини

Караджича засудили до 40 років ув’язнення за геноцид і злочини проти людяності


Радован Караджич

Колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича визнали винним у геноциді, злочинах проти людяності і воєнних злочинах під час Боснійської війни у 1990-х і засудили до 40 років позбавлення волі. Таке рішення 24 березня ухвалив Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії.

Водночас суддя, що головує на засіданні, заявив, що воєнна кампанія боснійських сербів проти босняків-мусульман і боснійських хорватів у містах по всій країні не становила геноциду, і зняв це звинувачення, одне з загалом 11.

Та Караджича визнали винним за ще одним звинуваченням у геноциді у зв’язку із загибеллю майже восьми тисяч чоловіків і хлопців, босняків-мусульман у Сребрениці в 1995 році.

24 березня Гаазький трибунал почав оголошувати вердикт у справі колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича, звинуваченого в геноциді, злочинах проти людяності й інших воєнних злочинах під час Боснійської війни у 1990-х.

Радован Караджич був одним із політичних лідерів боснійських сербів під час війни 1992–1995 років у Боснії, яка забрала життя близько 100 тисяч людей.

Прокурори просив для нього довічного терміну за злочини проти людяності і воєнні злочини, у тому числі за причетність до вбивства майже восьми тисяч босняків-мусульман у районі Сребрениці в 1995 році.

Він не визнає свою провину.

Радован Караджич був затриманий в Сербії в 2008 році після того, як 13 років переховувався від правосуддя.

XS
SM
MD
LG