Доступність посилання

ТОП новини

«Самопоміч» підтримає Гройсмана після виконання низки умов


Фракція «Самопоміч» залишається в опозиції і готова голосувати за кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду прем’єра за низки умов.

«Позиція фракції «Самопоміч» залишається незмінною: ми перейшли в опозицію через несумісність систем цінностей із фактичною більшістю у парламенті. Ми державницька проєвропейська опозиція і готові підтримувати ті рішення уряду, які будуть на користь людям та державі. Ми вітаємо формування коаліції навколо кандидатури нового прем’єр-міністра і готові допомогти новоствореній коаліції ухвалити таке рішення за умови обрання неполітичного Генпрокурора, формування нового складу ЦВК, і прийняття закону про вибори на пропорційній основі з відкритими списками», – мовиться у заяві «Самопомочі», опублікованій 24 березня у Facebook.

«Прикрим є те, що фракція «Самопоміч», залишаючись в опозиції, виявилася єдиною фракцією, яка готова була підтримати технократичний уряд на чолі із Наталею Яресько. Так само сумно спостерігати за спробами наших колег у парламенті сховатися від відповідальності за неспроможність підтримати ідею уряду незалежних, «нічиїх» людей», – зазначили у «Самопомочі».

Лідерам колишньої коаліції повідомили, що прем’єр-міністр Арсеній Яценюк готовий піти у відставку, і запропонували на його місце кандидатуру Володимира Гройсмана, повідомили у «Самопомочі».

Лідер парламентської фракції «Народного фронту» Максим Бурбак заявив 24 березня про готовність розглянути пропозицію «Блоку Петра Порошенка» про формування нової коаліції та кандидатуру голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана на посаду голови уряду.

Голова фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко також заявив про неминучість дострокових виборів, якщо депутати парламенту не знайдуть вихід із політичної кризи.

16 лютого після звіту уряду Верховна Рада України не змогла ухвалити резолюцію про недовіру Кабінетові міністрів, хоча визнала діяльність уряду за 2015 рік незадовільною, а урядовий звіт відхилила. Перед цим голосуванням президент Петро Порошенко заявляв, що момент для часткового оновлення Кабінету міністрів пропущено і є запит на повне перезавантаження. Але, відповідно до процедури, до вересня парламент не має права повторно голосувати за недовіру прем’єр-міністрові.

XS
SM
MD
LG