Доступність посилання

ТОП новини

На дільницях у Кривому Розі виявили дрібні порушення – «Опора»


©Shutterstock

Під час спостереження за підготовкою виборчого процесу на позачергових виборах міського голови Кривого Рогу на дільницях були виявлені поодинокі порушення. Про це у п’ятницю на прес-конференції повідомили спостерігачі «Громадянської мережі «Опора».

Зокрема, за даними «Опори», на одній із виборчих дільниць голова комісії виніс печатку за межі приміщення дільниці, а на іншій, спеціальній виборчій дільниці до складу ДВК включили працівника лікарні, де вона розташована.

«Із моменту утворення 293 дільничних виборчих комісій в їхньому складі відбулося близько 300 замін. Втім, загрози для функціонування ДВК, які були би пов’язані із нестабільністю їхнього складу, відсутні. ДВК на спеціальних виборчих дільницях вчасно склали списків виборців, у той же час усі ДВК вчасно доставили іменні запрошення виборцям», – зазначили в «Опорі».

Водночас спостерігачі «Опори» заявили, що мають зауваження до проміжних фінансових звітів кандидатів, які ті подали до міськвиборчкому.

«Найбільш поширеним джерелом наповнення виборчих фондів стали добровільні пожертви громадян. Зокрема, у Юрія Вілкула це 730 тисяч. Цікаво те, що 53 мешканці поповнили його виборчий фонд на однакову суму 13780 гривень, тобто є підозра, що це робилося організовано, а не просто люди з вулиці вирішили підтримати кандидата. Схожа ситуація в Семена Семенченка, внески до фонду якого коливаються від 12 до майже 14 тисяч гривень. Від інших його відрізняє той факт, що його виборчий фонд наповнювали переважно люди з інших міст. Так само наповнювався фонд Миколи Колесника, де 29 осіб організовано переказали по 13300 гривень. В законі передбачено, що внесок від однієї особи не може перевищувати розміру 10 мінімальних зарплат. Цю норму порушив кандидат Ігор Левицький, до фонду якого одна особа переказала кількома платежами майже 40 тисяч гривень», – розповів координатор громадського спостереження за виборами мера Андрій Токарський.

Він повідомив, що, згідно з проміжними звітами, загалом кандидати в мери Кривого Рогу витратили на вибори майже 2 мільйони гривень. Виборчі фонди відкривали 11 з 15 кандидатів, решта виборчих фондів не мали.

27 березня в Кривому Розі відбудуться позачергові вибори міського голови. Голосування буде проводитись на 293 дільницях, загальна кількість виборців в місті – понад 500 тисяч.

XS
SM
MD
LG