Доступність посилання

ТОП новини

ГПУ: колег Сакварелідзе не обшукували й не звільнили, а попередили про звільнення


Владислав Куценко, архівне фото

Прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко заявив, що жоден прокурор із команди заступника генпрокурора Давіда Сакварелідзе, який займався справою так званих «діамантових прокурорів», не звільнений, і обшуків у них не проводили.

Він нагадав на брифінгу в Києві, що управління розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки, а також відділ процесуального керівництва у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури, які перебували в підпорядкуванні Давіда Сакварелідзе і займалися справою прокурорів Володимира Шапакіна і Олександра Корнійця, були ліквідовані. При цьому, сказав Куценко, ліквідація відбулася у зв’язку зі створенням за пропозицією Сакварелідзе та західних партнерів України Генеральної інспекції.

Через це, сказав Куценко, працівників цих ліквідованих структурних підрозділів вивели поза штат, але вони залишаються прокурорами. При цьому їм вручили попередження про звільнення – разом із переліком вакантних посад у Центральному апараті Генеральної прокуратури, в тому числі і вакантних посад у Генеральній інспекції.

Як сказав Куценко, вісім осіб із підлеглих Сакварелідзе вже перепризначені до складу Генеральної інспекції і повноцінно працюють, у тому числі по справі Шапакіна і Корнійця. Документи дев’яти інших підлеглих Сакварелідзе наразі розглядаються. При цьому ці особи звільнені не будуть, якщо лише самі цього не забажають, наголосив прокурор.

Також Куценко зазначив, що надалі відбір працівників до Генеральної інспекції буде відбуватись виключно на основі відкритого конкурсу.

Крім того, прокурор Генпрокуратури заперечив інформацію про обшуки у прокурорів, які займались кримінальним провадженням щодо «діамантових прокурорів». «Генеральний прокурор висловив свою думку щодо недоцільності проведення таких обшуків, наразі це питання не розглядається», – сказав він.

Куценко нагадав, що сама справа щодо Шапакіна і Корнійця передана до суду. «Підтримання державного обвинувачення здійснюється під наглядом Сакварелідзе тими прокурорами, які займались справою з самого початку», – зазначив він.

Відео: Генеральна прокуратура України

23 і 24 березня заступник генерального прокурора Давід Сакварелідзе заявляв, що звільнення слідчих у справі «діамантових прокурорів» тривають. Тоді ж прокурор ГПУ Владислав Куценко вже заперечував ці заяви.

Кримінальне провадження в так званій справі «діамантових прокурорів» стосується колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця та колишнього першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна. Їх затримали в липні минулого року за одержання хабара в понад 3 мільйони гривень. Під час обшуків у них виявили близько 400 тисяч доларів готівкою, автомат Калашникова, холодну зброю, багато ювелірних виробів і 39 пакетів із діамантами. Обом було оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі) Кримінального кодексу України. Самі колишні прокурори свою провину заперечують.

4 січня Генеральна прокуратура передала провадження до суду.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG