Доступність посилання

ТОП новини

Українське видавництво випустить підручники кримськотатарською мовою


Видавництво «Букрек» із Чернівців випустить підручники кримськотатарської мови й інтегрований курс літератури, в який входить курс кримськотатарської літератури, для восьмих класів загальноосвітніх шкіл України до 2016–2017 навчального року. Про це проекту Радіо Свобода Крим.Реалії сказала директор «Букрек» Дарина Максимець.

За її словами, у видавництва, що спеціалізується на літературі національних меншин України, немає конкурентів на оголошеному Міністерством освіти і науки України конкурсі. Конкурс був оголошений в лютому, а його результати стануть відомі в кінці березня 2016 року, додала Максимець.

Вона зазначила, що тираж складе 300 примірників, а собівартість підручників через невеликий тираж буде близько 300 гривень. «Наш прибуток – 5%», – додала директор видавництва.

За її словами, минулого року міністерство своєчасно і в повному обсязі сплатило замовлення. У 2015 році «Букрек» отримав замовлення на підручники кримськотатарської мови й інтегрований курс літератури для 4-х і 7-х класів загальноосвітніх шкіл і виконав його.

«Ми відчували особливе сприяння в тому, що стосувалося підручників кримськотатарською, міністерство виявило оперативність», – сказала Максимець.

Вона зазначила, що, на відміну від підручників українською мовою, половину вартості яких оплачують з державного бюджету, а половину з місцевих бюджетів, Міністерство освіти і науки повністю оплатило підручники для кримськотатарських класів.

Після незаконної анексії Криму Росією в березні 2014 року кримськотатарська мова і література викладаються в місцях компактного проживання кримських татар на півдні Херсонської області України.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG