Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: ми готові співпрацювати з вибором «українського Донбасу»


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що українська влада готова провести чесні вибори на Донбасі і «співпрацювати з тим вибором, який зробить український Донбас». Про це Порошенко написав у Twitter під час візиту на Донеччину.

«Мінські домовленості абсолютно чітко передбачають відновлення українського суверенітету на окупованій частині Донбасу через процедуру виборів. Якщо хтось, хто не замазав руки кров’ю, у кого Україна в серці, вирішить брати участь у цих виборах і буде обраний народом Донбасу, я, як президент України, матиму з ним справу», – сказав глава держави у Краматорську Донецької області, відповідаючи на питання щодо можливого призначення українського бізнесмена Ріната Ахметова чи лідера парламентської фракції «Опозиційний блок» Юрія Бойка головою Донецької облдержадміністрації.

Президент додав: «якщо пан Ахметов чи пан Бойко ухвалять рішення балотуватися, виграють вибори й здобудуть підтримку Донбасу, то це буде вибір людей Донбасу».

Порошенко також зазначив, що «мир – це те, до чого прагне Донбас і Україна».

За словами глави держави, переважна більшість жителів Донбасу своє майбутнє бачить у складі України.

Нещодавно тижневик «Дзеркало тижня» з посиланням на свої джерела повідомив про те, нібито в Адміністрації президента розглядають кандидатури Ахметова і Бойка на посади голів «спеціальних адміністрацій», які можуть створити у зоні конфлікту на Донбасі у рамках виконання Мінських домовленостей.

Відповідно до кількох пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську в 2014–2015 роках і відомих разом як мінські домовленості, на нині окупованих територіях частини Донбасу місцеві вибори мають відбутися тільки за українським законодавством і за участі міжнародних спостерігачів. Сепаратисти і Росія, яка підтримує їх, вимагають, щоб Україна ухвалила для цих виборів окремий закон, що був би також узгоджений із лідерами збройних сепаратистських угруповань, які Київ визнав терористичними.

Дивитись коментарі (6)

XS
SM
MD
LG