Доступність посилання

ТОП новини

У світі привітали умовно-дострокове звільнення правозахисника в Азербайджані


Інтіґам Алієв на волі після рішення Верховного суду Азербайджану, Баку, 28 березня 2016 року

Низка міжнародних і правозахисних організацій привітала рішення Верховного суду Азербайджану замінити на умовний вирок позбавлення волі правозахисникові Інтіґаму Алієву.

Організація з безпеки і співпраці в Європі заявила, що звільнення Алієва з-під варти стало «важливим і позитивним кроком для становища з правами людини в Азербайджані, для самого Алієва і для багатьох людей, яких він продовжує захищати».

Amnesty International, привітавши звільнення Інтіґама Алієва з-під варти, наголосила, що з нього тепер треба взагалі зняти всі звинувачення і дозволити йому повернутися до праці. Без цього справедливість для цього рішучого захисника прав людини в Азербайджані не буде відновлена, мовиться в заяві.

Раніше звільнення Алієва з-під варти привітали, зокрема, Європейський союз чи США. Вашингтон при цьому закликав Баку звільнити й інших людей, ув’язнених в Азербайджані за те, що вони здійснювали свої засадничі свободи.

28 березня Верховний суд Азербайджану змінив на умовний вирок у 7,5 років позбавлення волі, який відбував відомий юрист-правозахисник Інтіґам Алієв. Таким чином, він вийшов з-під варти.

Інтіґама Алієва затримали в серпні 2014 року, а у квітні 2015-го засудили до семи з половиною років позбавлення волі за звинуваченнями в незаконному підприємництві, уникненні податків, зловживанні повноваженнями і в інших правопорушеннях. Алієв відкидає всі звинувачення як політично мотивовані, його захист вимагав закрити справу як необґрунтовану.

У заключному слові на суді Алієв заявив, що його карають за те, що він довів понад 200 справ проти Азербайджану до Європейського суду з прав людини.

Інтіґам Алієв 1998 року заснував Товариство юридичної просвіти, щоб надавати юридичну допомогу переслідуваним, і захищав у судах багатьох азербайджанських активістів і правозахисників.

Владу Азербайджану на чолі з президентом Ільгамом Алієвим (не родичем правозахисника) різко критикують правозахисні організації й уряди західних країн через придушення нею інакодумства у країні і арешти активістів та її опонентів.

XS
SM
MD
LG