Доступність посилання

ТОП новини

Пакистанська влада погрожує розігнати демонстрантів в Ісламабаді


Влада Пакистану попереджає, що 30 березня намагатиметься зупинити акцію протесту, учасники якої виступають проти страти поліцейського, що вбив губернатора Салмана Тасіра у 2011 році. За даними поліції, на головній магістралі столиці країни Ісламабада рух транспорту блокують близько 700 людей.

Понад 25 тисяч демонстрантів 27 березня вийшли на вулиці, де вступили в бій з поліцією.

У січні 2011 року Мумтаз Кадрі, на той час працівник поліції, перебуваючи на службі, вбив губернатора провінції Пенджаб Салмана Тасіра, який був відомий своїми виступами й закликами реформувати й пом’якшити пакистанські закони, що передбачають суворе покарання за «образу ісламу» і блюзнірство. Кадрі зізнався в убивстві, заявивши, що вбив Тасіра, бо той сам цими своїми закликами вчинив блюзнірство.

В Ісламській Республіці Пакистан, у якій за Конституцією іслам є державною релігією, Кримінальний кодекс містить кілька статей про блюзнірство. Деякі з них передбачають покарання за блюзнірство стосовно будь-якої релігії, ще низка захищає конкретно різні аспекти ісламу. Зокрема, блюзнірство щодо Корану, кожен примірник якого вважається священним, тягне довічне ув’язнення, але за цією статтею необхідно, щоб такі дії були свідомими. Інша стаття, про блюзнірство щодо пророка Магомета, передбачає смертну кару або довічне ув’язнення за будь-яких обставин.

Досі в Пакистані не стратили ще нікого, засудженого за цим законодавством, хоча десятки звинувачених у блюзнірстві були вбиті в самосудах. Правозахисники і в Пакистані, і за кордоном виступають за скасування чи принаймні пом’якшення цих статей і заявляють, що ці закони часто використовують для переслідування релігійних меншин. Натомість ці закони палко підтримують ісламістські екстремісти й консерватори.

XS
SM
MD
LG