Доступність посилання

ТОП новини

Центр протидії корупції обіцяє піти до суду, якщо ГПУ не розслідує власні зловживання


Віталій Шабунін

Центр протидії корупції звинувачує слідчих і прокурорів Генеральної прокуратури України у зловживанні службовим становищем і підробці кримінальної справи. У разі відмови ГПУ розслідувати зловживання власних працівників активісти обіцяють звернутися до суду. З заявою про це сьогодні виступив голова правління центру Віталій Шабунін.

За його словами, ГПУ ставить за мету чинити політичний тиск на організацію, яка публічно критикує діяльність керівників прокуратури, посилаючись на зібрані незалежними фахівцями докази.

«Ми послідовно критикуємо генерального прокурора і двох його заступників Севрука і Столярчука. Останні півроку ми розповідаємо, як ця команда «злила» ключові провадження по Януковичу і його посіпаках. Це з боку прокурорів банальна помста. А третя причина – та, що чотири тижні тому ми як громадська організація оприлюднили план президентської адміністрації замінити Шокіна на Севрука або Столярчука», – наголосив Шабунін.

Він заперечив інформацію про привласнення центром коштів, які уряд США виділив на реформування органів прокуратури. За словами Шабуніна, у разі відмови ГПУ розслідувати зловживання власних працівників активісти звернуться до суду.

Прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко повідомив Радіо Свобода, що у разі звернення до ГПУ з боку представників центру прокуратура буде розслідувати інформацію щодо імовірних зловживань своїх працівників, відповідно до норм Кримінально-процесуального кодексу України.

«Якщо факти дійсно вказують на можливі порушення законності, то є всі підстави для реєстрації їх в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Треба лише подивитись, підслідність якого органу у даному випадку буде – слідчим прокуратури чи Національного антикорупційного бюро можуть бути передані такі документи», – заявив Куценко.

22 березня Печерський районний суд Києва надав слідчим ГПУ право на вилучення речей і документів центру. 27 березня прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко заявив, що ніякого кримінального провадження щодо керівника громадської організації «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна чи його колег та підлеглих немає, про обшуки також не йдеться.

За його словами, розслідування в цьому провадженні ініційовано не працівниками прокуратури, а народними депутатами України різних фракцій, які направили до Генеральної прокуратури звернення з проханням перевірити ефективність та законність використання коштів іноземної допомоги. Враховуючи, що «Центр протидії корупції» був однією з організацій, яка брала участь у підтримці реформ кримінальної юстиції України, в тому числі і Генеральної прокуратури України, виникла необхідність оглянути окремі наявні в них документи, сказав прокурор.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG