Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 23:38

Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо «списку Савченко-Сенцова»


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО про застосування санкцій щодо причетних до справ проти українців Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Як повідомляє прес-служба президента, цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Відповідне рішення РНБО має перелік фізичних осіб, до яких застосовуватимуться безстрокові персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). Крім того, Міністерство закордонних справ України повинно поінформувати компетентні органи ЄС, США та інших держав з метою розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних санкцій.

Про те, що Україна займається підготовкою «списку Савченко-Сенцова» щодо осіб, винних у незаконному переслідуванні громадян України, повідомлялося ще в лютому.

22 березня Донецький міськсуд Ростовської області Росії засудив громадянку України Надію Савченко до 22 років за ґратами. Також Надії Савченко присуджений штраф у сумі 30 тисяч рублів за «незаконний перетин кордону». Перед тим суд визнав Савченко винною у вбивстві двох російських журналістів.

Після цього, 23 березня, Порошенко заявив про потребу скликання РНБО і затвердження санкцій через вирок Савченко.

24 березня Кабінет міністрів схвалив і вніс на розгляд РНБО пропозиції щодо санкційного «списку Савченко».

25 серпня минулого року російський суд засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років ув’язнення у колонії суворого режиму. Активістові Олександрові Кольченку російський суд дав 10 років позбавлення волі. Їх засудили за звинуваченням в організації терактів у Криму. Обидва звинувачення відкидають, називаючи справу політичною.

Recommended

XS
SM
MD
LG