Доступність посилання

ТОП новини

НАБУ завершило розслідування в справі про вплив Пасішника на міністра Абромавичуса


Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного впливу виконавчого директора компанії «Нафтогаз України» Андрія Пасішника на міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса.

Як повідомляє прес-служба бюро, 28 березня детективи повідомили підозрюваному Пасішнику про завершення досудового розслідування та надання доступу до його матеріалів.

У НАБУ зазначають, що наразі триває ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування, після цього обвинувальний акт буде направлено до суду.

Водночас у бюро повідомляють, що досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому за заявою Абромавичуса щодо здійснення на нього тиску з боку народних депутатів, триває.

3 лютого у відставку з посади міністра економічного розвитку і торгівлі України подав Айварас Абромавичус, назвавши ключовою причиною звільнення конфлікт із першим заступником керівника фракції «Блок Петра Порошенка» Ігорем Кононенком, який, за словами Абромавичуса, намагався розставити своїх людей у міністерстві і на підконтрольних йому підприємствах, щоб контролювати грошові потоки. Зокрема, сказав міністр, йому в заступники хотіли нав’язати нинішнього виконавчого директора компанії «Нафтогаз України» Андрія Пасішника.

Кононенко назвав ці звинувачення спробою перекласти відповідальність за невдачі в роботі міністерства. Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження у зв’язку із заявами Абромавичуса.

Також 24 лютого детективи НАБУ зареєстрували кримінальне провадження за частиною 1 статті 344 Кримінального кодексу України (втручання у діяльність державного діяча) щодо здійснення незаконного впливу Пасішником на Абромавичуса з метою внесення пропозиції про призначення на посаду заступника міністра. У березні Пасішнику повідомили про підозру, згодом суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

XS
SM
MD
LG