Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 17:10

США закликали вирішити конфлікт навколо Нагірного Карабаху


Нагірний Карабах: фіалковий – первісна територія автономної області; жовтий – фактично захоплена вірменами територія

Державний секретар США Джон Керрі закликав досягти остаточного вирішення конфлікту навколо Нагірного Карабаху між Азербайджаном і Вірменією.

А президент Азербайджану Ільгам Алієв, який перебуває у Вашингтоні, сказав після переговорів із держсекретарем, що дякує США за зусилля, спрямовані на вирішення конфлікту, але заявив, що, на його думку, цього можливо досягти тільки через резолюцію Ради безпеки ООН, що закликала б до «негайного й безумовного виведення вірменських військ» із азербайджанської території.

Крім того, в перебігу переговорів Керрі наголосив на ролі Азербайджану в енергетичній безпеці Європи завдяки лідерству країни в будівництві Південного газового коридору, що має транспортувати газ із країн Каспійського басейну до Європи в обхід Росії.

Також Керрі подякував Азербайджанові за його внесок у міжнародну військову місію під проводом НАТО в Афганістані, що відбувалася там попередніми роками.

Обидва лідери обговорювали й питання демократії і прав людини; Керрі привітав нещодавні позитивні кроки Азербайджану в цьому напрямку й закликав до подальшого поступу.

Нагірний Карабах, автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія. Самопроголошеної «незалежності» Нагірного Карабаху формально не визнає жодна держава світу, серед того й Вірменія. Фактично ж Єреван надає цьому сепаратистському регіонові Азербайджану всіляку підтримку.

XS
SM
MD
LG