Доступність посилання

ТОП новини
22 Квітень 2019, Київ 03:29

МЗС України засудило приїзд грецьких підприємців до Криму


Міністерство закордонних справ України засудило приїзд 30 березня до анексованого Росією Криму групи грецьких підприємців на чолі з членом Ради з розвитку туризму муніципалітету Корінф Георгіосом Іосіфідісом. Про це йдеться на сайті зовнішньополітичного відомства.

«Розглядаємо таку поїздку грецьких громадян як вияв неповаги до державного суверенітету України, свідоме нехтування законодавством України і політикою Грецької Республіки та Європейського союзу щодо невизнання незаконної окупації та анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь», – мовиться в повідомленні.

Українські дипломати заявили, що цей візит не був погоджений з українською стороною, відтак Київ очікує офіційної відповіді від Афін щодо цього факту.

Прес-служба підконтрольного Росії уряду Севастополя повідомила 30 березня, що призначений Кремлем губернатор Севастополя Сергій Меняйло зустрівся з підприємцями з Греції. У відомстві зазначили, що бізнесмени прибули в Севастополь «в рамках практичної реалізації Меморандуму про співпрацю між урядом Севастополя і муніципалітетом міста Корінф, укладеного раніше».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG