Доступність посилання

ТОП новини

Україна залишається надійним транзитером газу – Шефчович


Марош Шефчович

Віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович заявляє, що реалізація російського проекту газопроводу «Північний потік-2» може негативно вплинути на енергетичну безпеку ЄС.

«Вплив проекту «Північний потік-2» явно виходять за межі юридичних дискусій. Цей проект може змінити ландшафт ринку газу ЄС, не даючи доступу до нових джерел постачання чи нового постачальника. Це також призведе до подальшого збільшення надлишкових потужностей з Росії до ЄС. Це викликає занепокоєння», – зазначив Шефчович 6 квітня під час виступу у Європарламенті щодо проекту побудови цього газогону.

За його словами, побудова «Північного потоку-2» призведе до скорочення транзитних маршрутів. «Крім України, під загрозою опиниться ямальський маршрут через Польщу. Таке скорочення маршрутів не покращить ситуації з безпекою газопостачання», – сказав Марош Шефчович.

«Попри економічні та політичні виклики, Україна залишається надійним газовим партнером і країною-транзитером. В інтересах усіх сторін, щоб Україна лишалася важливим транзитним коридором», – наголосив Шефчович.

У вересні 2015 року група європейських компаній підписала угоду з російським «Газпромом» щодо розширення мережі трубопроводів Nord Stream («Північний потік») у Німеччині, прокладених дном Балтійського моря, в обхід України.

Цей проект підтримує Берлін, оскільки він може подвоїти потужності газопроводу «Північний потік», яким постачається газ до Німеччини.

Мапа газопроводу «Північний потік»
Мапа газопроводу «Північний потік»

У листопаді минулого року голови урядів десяти східних країн-членів ЄС оприлюднили листа, в якому заявляють, що плани Росії щодо розширення її газопроводу «Північний потік» (Nord Stream II) суперечать інтересам ЄС і створюють ризики подальшої дестабілізації України.

У 2016 році у Брюсселі ухвалили рішення, що Єврокомісія має здійснити перевірку, перш ніж підписуватиметься будь-який контракт на транзит, постачання газу, а також на будівництво інфраструктурних об’єктів.

Маршрут газопроводу потужністю 55 мільярдів кубометрів має пройти від Кінгісеппського району Ленінградської області Росії у районі Усть-Луги до німецького Грайфсвальда через територіальні води Росії та Німеччини, а також торкнеться економічних зон Фінляндії, Данії та Швеції. Загальна протяжність маршруту має становити 1225 кілометрів.

XS
SM
MD
LG