Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 19:17

США і Харківщина домовилися розширювати зв’язки


(©Shutterstock)

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою розширення і поглиблення торговельних та інвестиційних зв’язків, а також розвитку співпраці в галузі науки, техніки, та в соціальній і гуманітарній сферах.

Як повідомила прес-служба посольства, при цьому Пайєтт на церемонії підписання, що відбулася в посольстві США в Києві, заявив: «Харків відомий своїми науковими, технічними, академічними та дослідницькими колами. Я радий приєднатися до голови ОДА Райніна в підписанні цього Меморандуму про взаєморозуміння, який буде сприяти подальшому зміцненню нашої вже тепер надійної співпраці з Харківською областю, допоможе створити більше робочих місць кращої якості, а також сприяти різноманітним економічним можливостям».

Меморандум про взаєморозуміння сприятиме розвитку співпраці між Харківською областю і бізнес-асоціаціями США, допомагаючи області залучити інвестиції, в той час як місцеві виробничі об’єкти і промислові підприємства працюють, щоб стати більш сучасними, енергоефективними і екологічними, мовиться в повідомленні. Меморандум про взаєморозуміння також пропонує розширене практичне співробітництво в галузі науки, освіти і технологій, у тому числі шляхом утворення нових зв’язків між Харківською областю і університетами, науково-дослідницькими центрами і науково-технічними радами США.

Посольство нагадало, що з 2014 року Сполучені Штати інвестували понад 9 мільйонів доларів у різноманітні програми в Харківській області на підтримку децентралізації, захисту прав людини, судової реформи, а також розвитку громадянського суспільства, просування реформи поліції, поліпшення доступу до кредитів для фермерів, лікування і профілактики поширення туберкульозу. Водночас Сполучені Штати надали рятівну гуманітарну допомогу на суму більш ніж 1 мільйон доларів для майже 8000 цивільних осіб, які були переміщені в Харківську область із зони конфлікту на сході України. Крім того, США інвестували 73 мільйони доларів у нещодавно завершену сучасну установку «Джерело нейтронів» у Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут», яка надасть Україні нові можливості для наукових досліджень і здатність виробляти промислові та медичні ізотопи.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG