Доступність посилання

ТОП новини

«Артемсіль» очолить фігурант журналістських розслідувань Володимир Доля – «Схеми»


Володимир Доля

Володимир Доля, який з кінця 2015 року виконував обов’язки директора держпідприємства «Артемсіль», виграв відкритий конкурс на посаду керівника цього підприємства. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший».

Після заслуховування 24 кандидатів більшість комісії (4 члени) проголосувала за кандидатуру Володимира Долі, єдиний, хто проголосував «проти», – консультант Kienbaum Андрій Машков.

«Коли я дивився на Долю, то я не бачив, що він – самостійний гравець. Я не бачив, що він – людина настільки високого рівня, яка може самостійно – в певних межах, зрозуміло, тому що це державне підприємство, – але в певних межах самостійно керувати підприємством», – пояснює Машков.

Раніше програма «Схеми» оприлюднила розслідування про зловживання на «Артемсолі» і численних посередників, через яких у 2015 році було реалізовано понад 80% солі. При цьому завод робив дилерам додаткову знижку – 5%.

Паралельно з журналістами «Схем» ситуацією на «Артемсолі» зацікавилося Національне антикорупційне бюро, яке порушило кримінальне провадження і перевіряє роботу держпідприємства.

Під час конкурсного відбору Володимир Доля запевнив комісію, що допомагає слідству, а також розірвав попередні контракти, які, за даними провадження, дозволяють заробляти не державі, а приватним фірмам.

«Період перевірки підприємства – до 11 лютого цього року. На сьогоднішній момент, в тому числі і я, були запрошені на допити в НАБУ як свідки – це період 2014–2015 років – керівники Степаненко, Фоменко. Всі контракти розірвали», – під час прямої трансляції конкурсу заявив Володимир Доля.

У лютому 2016 року Володимир Доля передав журналістам документи, які підтверджують, що на той момент з дилерів тільки ТОВ «Костанза», яке теж перевіряють слідчі, купувала на заводі технічну сіль. На прохання журналістів «Схем» прокоментувати ситуацію з ТОВ «Костанза» представники Міністерства аграрної політики та продовольства України знову відзначили, що не втручаються в операційну діяльність підприємства.

«Якщо ви підтверджуєте, що по даному підприємству («Костанза» – ред.) ведеться слідство, це означає, що ще результатів того, що воно є корупційним чи не корупційним, я, наприклад, (навести – ред.) не можу. Коментувати в період слідства некоректно», – заявив голова комісії, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський.

Кандидатуру Долі тепер має погодити Кабінет міністрів.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG