Українська сторона закликає відновити практику «дзеркального» (в районах розташування обох сторін конфлікту – ред.) патрулювання представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та Спільного центу з контролю та координації припинення вогню на Донбасі (СЦКК) району Авдіївки задля деескалації загострення ситуації. Про це йдеться в повідомленні прес-центру штабу АТО на сторінці у Facebook.
«Впродовж останнього тижня, починаючи з 2 квітня, відбулося значне загострення ситуації в районі Авдіївки. Наразі це найнебезпечніша точка в зоні АТО. Цинічно порушуючи мінські домовленості, бойовики незаконних збройних формувань з окупованих територій (із Ясинуватої, Мінерального, Яковлівки та Крутої Балки) систематично обстрілюють з важкого озброєння район «промзони», – йдеться в повідомленні.
Як вважають українські військові, «дзеркальне патрулювання» спостерігачами ОБСЄ та СЦКК «дозволить здійснювати об’єктивний контроль ситуації та оперативно реагувати на порушення режиму припинення вогню».
Військові просять скерувати 4 «дзеркальних» патрулів ОБСЄ до ключових точок у районі Авдіївки-Ясинуватої.
У штабі українських військових стверджують, що за поточний тиждень проросійські сепаратисти обстріляли район Авдіївки із важкого озброєння 98 разів. Напередодні через мінометний обстріл загинула мирна мешканка Авдіївки, додали в штабі.
У прес-центрі штабу АТО у суботу вранці повідомили, що епіцентром збройного протистояння на Донбасі залишається Авдіївка.
«Тут проти українських воїнів противник завдав 9 вогневих ударів з мінометів калібру 120 та 82 міліметри. Всього підрозділи, які обороняють це місто були обстріляні 25 разів», – заявили українські військові.
Водночас в угрупованні «ДНР» заявляють про обстріл ясинуватського блокпоста з боку ЗСУ напередодні ввечері. Сепаратисти стверджують, що працював танк українських військових. Обстріл тривав також з мінометів калібру 82 і 120 міліметрів. Як пишуть сайти сепаратистів, вогонь вівся з позицій українських підрозділів в районі Авдіївки.
У січні Тристороння контактна група у Мінську заявила про чергову домовленість про припинення вогню у зоні бойових дій на сході України з 14 січня. Однак відтоді сторони конфлікту неодноразово звинувачували одна одну в порушенні «режиму тиші».