Доступність посилання

ТОП новини

У Раді зареєстрували законопроект про зміни до законодавства щодо ГПУ і ДБР


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до законодавства щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань.

Автором документа є представник президента України у Верховній Раді Степан Кубів.

Наразі тексту законопроекту на сайті Ради немає.

Вказується, що цей документ передано на розгляд і одержано Верховною Радою 12 квітня.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що на посаду генпрокурора обговорюється кандидатура колишнього глави МВС України, а нині голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка, який не має досвіду роботи в органах прокуратури та юридичної освіти.

Згодом також народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», колишній журналіст Сергій Лещенко публічно запропонував свою кандидатуру на вакантну посаду Генерального прокурора України.

11 квітня керівництво Генеральної прокуратури України, керівники регіональних і військових прокуратур регіонів країни звернулися до президента України Петра Порошенка та спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана з листами, в яких закликають під час відбору кандидата на посаду генпрокурора виходити з норм, передбачених законом «Про прокуратуру». Вони висловили «глибоке занепокоєння щодо заяв окремих представників громадських організацій і деяких політиків про необхідність призначення на посаду генпрокурора людини, яка не має досвіду роботи в органах прокуратури».

Відповідно до чинного законодавства, генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради президентом України.

XS
SM
MD
LG