Процес зміни керівництва Дніпропетровського військового шпиталю поки зупинили, повідомила увечері 13 квітня керівник ініціативної групи із захисту шпиталю, волонтерка Людмила Кострюкова.
За її словами, питання «заморожене» до п’ятниці, а у четвер депутати Верховної Ради України та представники Дніпропетровщини зустрінуться з міністром оборони України Степаном Полтораком, щоб порушити, зокрема, питання щодо кадрової політики у шпиталі.
Водночас, як поінформувала Людмила Кострюкова, акція протесту активістів проти зміни керівництва шпиталю, яка розпочалась у середу, продовжиться у четвер.
«Коли народні депутати зустрічатимуться зі Степаном Полтораком, паралельно ми проводитимемо нашу акцію протесту. Збираються активісти, представники громадських організацій. Справді, знімати з посади людину, до якої немає претензій, – це просто абсурд», – сказала Людмила Кострюкова.
У середу у Дніпропетровську активісти оголосили безстрокову акцію протесту проти зміни керівництва військового шпиталю. Десятки людей прийшли до шпиталю, щоб висловити свої заперечення проти звільнення з посади начальника установи Андрія Рильського та інших представників керівництва. Вони вважають, що «необґрунтовані зміни» у керівництві шпиталю пов’язані з тим, що екс-начальник закладу Андрій Рильський «надто активно відстоював повернення шпиталю в державну власність». Активісти зажадали від новопризначеного начальника шпиталю Віктора Кузьменка, щоб він поінформував Міністерство оборони про невдоволеність дніпропетровської громадськості кадровими рішеннями, а також відмовився від своєї нової посади.
Водночас новопризначений начальник медичної установи Віктор Кузьменко у коментарі Радіо Свобода сказав, що як військовослужбовець має виконувати накази керівництва й вже розпочав приймати справи.
Конфліктна ситуація щодо кадрових змін у шпиталі спалахнула тлі більш давнього скандалу з власністю медичної установи. Через оборудку 8-річної давнини майно Дніпропетровського військового шпиталю вже кілька років перебуває під заставою в російського банку. 10 лютого 2016 року Вищий апеляційний суд скасував рішення судів попередніх інстанцій про повернення військового шпиталю в державну власність і повернув справу на розгляд до Дніпропетровського господарського суду. Наразі справа знову розглядається в суді.