Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 06:41

Прокуратура у справі ГРУшників пропонує по 15 років позбавлення волі Єрофеєву та Александрову


Євген Єрофеєв (л) і Олександр Александров

Державне обвинувачення просить суд призначити покарання громадянам Росії Євгену Єрофеєву та Олександру Александрову у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати військові посади на три роки. Про це з зали суду повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

15 квітня в Голосіївському районному суді Києва розпочалися дебати сторін. Представники прокуратури знову наголошували, що вважають обвинувачених російськими спецпризначенцями, співробітниками Головного розвідувального управління Збройних сил Росії. Обвинувачені Єрофеєв та Александров у судовому засіданні називали себе відставними російськими військовими, що поїхали на Донбас як «добровольці».

У судовому засіданні 14 квітня на запитання обвинувачення відповідав Євген Єрофеєв. Мотивацією своєї участі в збройному конфлікті на сході України на боці проросійських сепаратистів він назвав те, що «на Майдані загинули десятки міліціонерів», а їхнім родинам після цього «не заплатили компенсації та пенсії».

На засіданні, що відбулося 11 квітня, суд відмовився допитувати свідків – представників сепаратистського угруповання «ЛНР» у Skype-режимі. Про це просив захист підсудних, заявляючи, що представники підтримуваних Росією бойовиків не можуть прибути до Києва з міркувань безпеки. Суд вирішив, що доказів небезпеки для сепаратистів наведено недостатньо, а допит у режимі Skype не передбачений законом.

16 травня минулого року російські спецпризначенці Олександр Александров і Євген Єрофеєв були затримані в зоні проведення бойових дій на Донбасі поблизу Щастя Луганської області. Прокурори висунули обом однакові обвинувачення: у незаконному перетині кордону, та, серед іншого, звинуватили у вбивстві військового.

Російським спецпризначенцям, яких також називають співробітниками Головного розвідувального управління (ГРУ) Збройних сил Росії, інкримінують ще й терористичний напад на позиції 92-ї бригади, яка охороняла ТЕЦ біля міста Щастя. Спочатку Єрофеєв і Александров назвались російськими військовими, але на суді відмовилися від свідчень.

XS
SM
MD
LG