Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 12:39

Порошенко: Україна та Румунія виступають за створення флотилії під егідою НАТО у регіоні Чорного моря


Петро Порошенко

Україна та Румунія виступають за створення флотилії під егідою НАТО для підвищення безпеки у Чорноморському регіоні. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час візиту до Румунії.

«Безпекова ситуація в Чорному морі кардинально змінилася, і вона потребує нових рішень, нових підходів. Ми підтримуємо ініціативу Румунії щодо спільної флотилії в НАТО», – сказав він.

За словами Порошенка, Україна приєднається до цієї ініціативи після її затвердження альянсом.

«Ми засудили здійснювану Російською Федерацією мілітаризацію окупованого Криму. Ми обговорили нові підходи до співпраці у сфері безпеки в Чорноморському регіоні, які мають або замінити, або доповнити існуючі – «Блексіфор» та документ про заходи зміцнення довіри і безпеки втратили свою ефективність внаслідок агресивних дій Росії, і нам треба запропонувати нові підходи і нове бачення ситуації», – зазначив Порошенко під час спільної прес-конференції з президентом Румунії Клаусом Йоханнісом.

Президент України додав, що це питання було одним із головних під час сьогоднішніх переговорів.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявляв, що союз НАТО в постійному режимі оцінює ситуацію в регіоні Чорного моря і має наміри збільшити там свою присутність.

З моменту незаконної анексії Криму навесні 2014 року Росія розпочала його широку мілітаризацію. Занепокоєння з цього приводу висловлюють такі країни-члени НАТО, як Румунія, Туреччина і Болгарія, які планують поглибити співпрацю й обговорити можливість створення військово-морського флоту, який може бути інтегрований до структур НАТО.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG