Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 19:02

Кремль коментує слова Обами


Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков

У Кремлі прокоментували слова президента США Барака Обами про те, що російський президент Володимир Путін розглядає НАТО і Європейський Союз як загрозу.

Як заявив журналістам у вівторок прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, це НАТО ставиться до Росії як до загрози, Москва ж «налаштована розвивати добрі відносини з усіма країнами і об’єднаннями». «Що стосується того, хто для кого представляє небезпеку», тут, за словами Пескова, «не слід забувати заяви, які постійно лунали протягом останніх кількох років і з Брюсселя, з штаб-квартири, і з боку членів керівництва НАТО – про те, що саме Росію вони розглядають як небезпеку», – заявив Пєсков.

Напередодні президент США Барак Обама заявив, що переконаний: російський президент Володимир Путін вважає європейську єдність загрозою і намагається її підірвати. Про це він сказав в інтерв'ю CBS News, завершуючи візит до Німеччини в ході свого закордонного турне.

«Тиск, який чиниться на політику Європи шляхом просування вкрай правого націоналізму, що закликає до розпаду європейської єдності, у деяких випадках експлуатується кимось, як пан Путін», – сказав Обама.

Американський лідер заявив, що намагався переконати російського лідера, що НАТО і ЄС не є загрозами для Росії.

«Думаю, він помиляється. Я сказав йому, що насправді сильна, єдина Європа, яка працює з сильною, орієнтованою на зовнішній світ Росією – це правильний рецепт. Досі він (Путін – ред.) не був абсолютно переконаний в цьому», – додав Обама.

Наприкінці свого візиту до Європи Барак Обама заявив про «визначальний час» для Європи через нинішню міграційну кризу та загрозу ісламістського тероризму. Відтак, як наголосив президент США, Європі необхідно продемонструвати більшу єдність.

Візит до Німеччини став останньою зупинкою в шестиденному закордонному турне Барака Обами, під час якого він прагнув зміцнити зв’язки із союзниками США задля боротьби з бойовиками-ісламістами, припинення агресії Росії щодо України, а також стимулювання міжнародної торгівлі.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG