Доступність посилання

ТОП новини

Паспорт Віри Савченко є при ній – дипломат


Віра Савченко

Консул України вночі 28 квітня забрав паспорт громадянки України Віри Савченко у російських прикордонників. Про це повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Її паспорт при ній. Консулу вдалося його забрати у росіян», – зазначив дипломат у Facebook.

За його словами, уночі до справи Віри Савченко підключилися не лише консули, а й міністр закордонних справ Павло Клімкін, президент Петро Порошенко та депутати Верховної Ради.

Дмитро Кулеба підтвердив, що Віра Савченко справді «оголошена у федеральний розшук за образу судді в Чечні (це коли там було судилище над Карпюком і Клихом), а тому ми можемо у найближчі дні або добитися її повернення до України, або отримати свого Ассанжа на території власного дипломатичного представництва».

Раніше адвокат Надії Савченко Марк Фейгін повідомив, що сестрі Надії Савченко Вірі в Росії загрожує до шести місяців ув’язнення. За його словами, стаття 297 Кримінального кодексу Росії передбачає, що таким є максимальний термін покарання за «неповагу до суду».

Зранку 28 квітня сестра ув’язненої в Росії українки Надії Савченко Віра перебуває в безпеці – на території консульства України в Ростові-на-Дону.

Пізно ввечері 27 квітня сестру незаконно ув’язненої в Росії українки Надії Савченко Віру не випустили з Російської Федерації. Про це повідомили міністерство закордонних справ України та адвокат Ілля Новиков. Новиков при цьому додав, що пересування Віри Савченко територією Росії в машині з дипломатичними номерами впродовж кількох місяців здавалося надмірним заходом, але зрештою виправдало себе.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG