Доступність посилання

ТОП новини
22 Травень 2019, Київ 11:45

Збільшення Україною експортних мит ЄС на металобрухт суперечить умовам про ЗВТ – європейська сторона


©Shutterstock

Європейський Союз вважає, що рішення Верховної Ради на 3 роки збільшити мито на експорт брухту чорних металів з 10 до 30 євро за тонну суперечить нормам про Зону вільної торгівлі України та ЄС. Про це йдеться у заяві Представництва ЄС в Україні.

«ЄС вважає, що підвищення мита на експорт металобрухту з України може представляти собою обмежувальні для торгівлі заходи, що суперечить духу і букві багатосторонніх і двосторонніх зобов'язань, взятих Україною. Зокрема, в рамках поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, Україна зобов'язується не вводити нові мита на експорт», – йдеться у повідомленні Представництва ЄС в Україні на сторінці у Facebook.

У представництві переконані, що в разі вступу в силу відповідного закону, це «неминуче викличе заклопотаність з приводу міжнародних зобов'язань України і підірве довіру інвесторів щодо напрямку її торговельної політики».

«ЄС закликає Україну зберегти свою стійку прихильність до режиму вільної торгівлі», – йдеться в заяві.

21 квітня Верховна Рада України на 3 роки збільшила мито на експорт брухту чорних металів з 10 євро до 30 євро за тонну. Автори законопроекту заявили про необхідність його ухвалення задля вирішення проблеми критичного дефіциту сировини на українських металургійних підприємствах.

За даними об’єднання підприємств «Металургпром», дефіцит брухту за 2015 рік в Україні зріс до 800 тисяч тонн, тоді як ще у 2014 році він становив менш ніж 100 тисяч тонн, а брухт і відходи чорних металів мають стратегічне значення для металургійної галузі.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG