Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 20:47

Азербайджан повідомляє про жертви внаслідок обстрілу з Нагірного Карабаху


Фото, зроблене 28 квітня з повітря над районом обстрілу

Офіційні особи Азербайджану заявляють, що 28 квітня один цивільний був убитий і 8 отримали поранення в результаті артилерійського удару протягом ночі з боку сепаратистського регіону Нагірного Карабаху.

Ця заява була зроблена після того, як представник Міністерства оборони Азербайджану заявив, що сили в Нагірному Карабасі обстріляли Тертерський та Агдамський райони Азербайджану в порушення угоди щодо припинення вогню.

Представники підтримуваних Вірменією сил Нагірного Карабаху
відкинули претензії Азербайджану і звинуватили Баку у використанні танків, мінометів, вогнеметів і систем залпового вогню для військових нападів на регіон.

Сепаратистські лідери в Степанакерті заявили раніше цього тижня, що троє їхніх солдатів були вбиті азербайджанськими силами.

Режим припинення вогню в зоні карабахського конфлікту набув чинності 5 квітня. Але відтоді сторони звинувачують одне одного в порушенні «режиму тиші».

Ситуація в Нагірному Карабасі різко загострилася в ніч на 2 квітня, коли почалися бойові дії із застосуванням артилерії, танків та авіації.

Нагірний Карабах, автономія в складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив незалежність після війни 1988–1994 років, унаслідок якої Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія. Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей. Азербайджан не контролює близько 20% своєї міжнародно визнаної території.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG