Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 09:01

Кримському журналісту після допиту в ФСБ надали статус обвинуваченого – адвокат


Микола Семена

Кримському журналісту, оглядачу Радіо Свобода Миколі Семені, якого підконтрольна Росії влада півострова звинувачує в сепаратизмі, надали статус обвинуваченого. Про це повідомив його адвокат Еміль Курбедінов.

«Ми вчора ходили з Миколою на допит. Викликали нас по телефону, проте ми все одно вирішили піти. Під час допиту Микола вирішив скористатися статтею 47 і 51 – це взагалі не давати ніяких свідчень, тобто, відмовитися від дачі будь-яких свідчень і не свідчити проти себе. Йому вручили постанову про те, що він притягується до справи вже як обвинувачений», – розповів адвокат в коментарі проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії.

Еміль Курбедінов також повідомив, що слідство призначило лінгвістичну експертизу.

«Нам дали постанову про те, що призначена лінгвістична експертиза. Однак там було вказано, що її буде здійснювати експерт управління Федеральної служби безпеки по Криму. Прізвища, імені не було вказано. Ми з Миколою звернули увагу слідчого на це і в письмовому вигляді зажадали, щоб нам були названі прізвище та ім’я того, кому вони хочуть це передати », – зазначив адвокат.

19 квітня підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Імені та прізвища журналіста вона не називала. Пізніше стало відомо, що мова йде про журналіста Миколу Семена. Його син Дмитро розповів, що під час обшуку силовики шукали підтвердження зв’язку журналіста з проектом Радiо Свобода, сайтом Крим.Реалії. Силовики вилучили два ноутбуки, носії інформації і відвезли журналіста на допит.

Пізніше Миколу Семена, який як оглядач співпрацював з Радіо Свобода, відпустили під підписку про невиїзд. Він наполягає на своїй невинності за звинуваченнями в «закликах до порушення територіальної цілісності Росії».
Адвокат Еміль Курбедінов розповів про проведення обшуків і затримання ще двох журналістів в Криму.

На сайті російської прокуратури Криму також з’явилася інформація про проведення слідчих дій щодо ще низки журналістів. Їхні імена і прізвища у відомстві не називали. За інформацією ЗМІ, пройшли по обшуки семи адресами – в Сімферополі, Ялті та Севастополі.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG