Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 21:23

Афанасьєв не виходить з штрафного ізолятора – мати ув’язненого


Геннадій Афанасьєв

Засуджений в Росії кримчанин Геннадій Афанасьєв практично не виходить з штрафного ізолятора. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявила його мати Ольга Афанасьєва.

«Гена перебуває в дуже поганих умовах, над ним просто знущаються, він практично не виходить з штрафного ізолятора. Нещодавно на нього навмисне упустили ліжко, він зафіксував побої, гематоми великі на нозі. Умови дуже погані і дуже б хотілося, щоб хлопці швидше повернулися додому», – розповіла жінка.

За її словами, вона разом з іншими матерями українських політв’язнів очікують їх екстрадицію в Україну.

«Як пояснювали нам в Міністерстві юстиції, що це досить тривалий процес (екстрадиція – ред.), що після цього по кожному з хлопців має бути, в його регіоні, в тому в якому він сидить, повинні бути суди. Ми всі прекрасно розуміємо, що це може бути просто політичне рішення. Це може пройти як швидко, так і дуже довго», – зазначила Ольга Афанасьєва.

Раніше повідомлялося, що Геннадій Афанасьєв підписав документи на екстрадицію в Україну. Пізніше аналогічна інформація з’явилася і щодо інших українців, ув’язнених в Росії, – Олега Сенцова і Олександра Кольченко.

Геннадій Афанасьєв засуджений у Росії у «справі Сенцова-Кольченка» і відбуває покарання у виправній колонії-25 в російському Сиктивкарі.

Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи проти українського режисера Олега Сенцова, засудженого на 20 років позбавлення волі за звинуваченням в створенні терористичної організації в Криму.

Справу Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки він дав свідчення проти інших фігурантів. Однак на процесі у справі Сенцова та активіста Олександра Кольченка він відмовився від свідчень, заявивши про тортури під час допиту.

Афанасьєв повідомив, що обмовив Сенцова, і терористичної організації з їхньою участю в Криму не було. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Афанасьєва, Сенцова і Кольченка політичними в’язнями.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG