Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 02:09

В Івано-Франківську розпочався 14-й міжнародний фестиваль ковалів


6 травня в Івано-Франківську розпочався 14-й міжнародний фестиваль «Свято ковалів». Як передає кореспондент Радіо Свобода, на захід з’їхались учасники з 11 країн світу.

На площі Бастіон вони проводять майстер-класи, демонструють свої вироби, виготовляють ковані скульптури на тему «Позитив» та елементи до спільної композиції «Гніздо».

За словами голови громадської організації «Свято ковалів», художника Сергія Полуботька, у пленері беруть участь 8 команд. Їхні роботи виставлятимуться на вулиці Шевченка, а «Браму ковальських міст» прикрасять емблеми міст-учасників.

«Це буде тут такий маленький осередок Європи», – розповів Полуботько.

Особливим гостем цьогорічного фестивалю є чемпіон світу з ковальства палестинець Кер Акер. Чоловік каже, що приїхав до Івано-Франківська, «щоб займатися мистецтвом і пропагувати мир».

Серед учасників заходу є й такі, що постійно долучаються до фестивалю ковалів в Івано-Франківську, як-от Гууб Сенсен з Голандії. Він вчить ковальській справі студентів і проводить майстер-класи просто неба.

Під час фестивалю в Івано-Франківську триває збір коштів для бійців на Донбасі, демонструються військові трофеї тощо.

Останні три роки «Свято ковалів» отримує фінансову підтримку Євросоюзу. Як зазначила Тетяна Шульга з Представництва ЄС в Україні, цей проект став переможцем на глобальному конкурсі культурних проектів з 700 претендентів.

Фестиваль «Свято ковалів» триватиме 3 дні. Завтра вперше відбудеться фінал конкурсу майстерності серед молодих ковалів та майстер-клас для дітей «Казка».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG