Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2018, Київ 11:28

В’ятрович запропонував скасувати вихідний 9 травня і ще низку вихідних


Володимир В’ятрович, архівне фото

Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив про розробку законопроекту, що має значно зменшити кількість вихідних святкових днів і перетворити частину їх, зокрема, 2 і 9 травня, на робочі.

При цьому В’ятрович в інтерв’ю виданню «Гордон» наголосив, що 9 травня має залишитися святом, і увага до учасників Другої світової війни не має зменшитися від перетворення цього свята на робочий день.

На його думку, така зміна була б також найкращим способом уникнути провокацій під час українських святкувань перемоги над нацизмом.

Крім того, істотне скорочення кількості вихідних абсолютно прийнятне для ситуації, в якій нині перебуває Україна, переконаний історик. Саме це є головною метою проекту закону про державні свята, про який він повідомив.

Як вважає В’ятрович, крім скасування вихідних на 2 і 9 травня, їх, на його думку, варто скасувати й на 1 травня і, можливо, й на 8 березня.

«Але законопроект наразі у стадії формування, подивимося на реакцію людей», – додав він.

Нині в Україні на початку травня офіційно є вихідними днями 1 і 2 травня – відразу два дні на День міжнародної солідарності трудящих – і 9 травня, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Також в Україні вшановують День пам’яті та примирення 8 травня, але цей день наразі вважається не святковим, а пам’ятним і не є вихідним. А 8 березня в Україні святкують Міжнародний жіночий день.

В СРСР 9 травня стало неробочим днем тільки з 1965 року, а 8 березня – з 1966-го. У низці країн, де вшановують ці дні, вони залишаються робочими.

В Україні, як і в тих післярадянських країнах, де низка травневих свят усе ще є вихідними днями, багато людей використовують ці весняні дні як привід вийти на природу, попрацювати на городі на селі чи на дачі або просто випити.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG