Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко не їде до Британії через офшорний скандал – Перепелиця


Григорій Перепелиця, професор, доктор політичних наук, експерт з питань міжнародної безпеки

Президент України Петро Порошенко переніс свій візит до Великої Британії через офшорний скандал, заявив в ефірі Радіо Свобода експерт-міжнародник Григорій Перепелиця. За його словами, оприлюднення інформації про наявність у Порошенка рахунків у панамських офшорних компаніях вдарило по іміджу президента.

«У Лондоні буде антикорупційний саміт, відповідно, я думаю, президент України там буде дуже блідо виглядати. І для того, щоб уникнути цього сорому, я думаю, що адміністрація ухвалила правильне рішення, щоби президент не брав у цьому участі», – зазначив Перепелиця.

Візит до Великої Британії планувався на 11–12 травня. Однак, як повідомила прес-служба голови держави, його перенесли через проблеми зі здійсненням деяких реформ в Україні. Новий термін візиту не повідомлявся.

Репортери із 76 країн опрацювали понад 11 мільйонів документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. В Україні фігурантом розслідування став, зокрема, президент України Петро Порошенко. Журналісти-розслідувачі заявляють, що Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст, однак почав реструктуризацію своїх активів «Рошен», створивши для цього три офшорні компанії.

Згодом юридична фірма «Авеллум», яка є юридичним радником Порошенка, заявила, що створення компаній в іноземній юрисдикції було єдиним можливим шляхом для передання активів Порошенка в управління авторитетної міжнародної трастової структури.

Президент України також вказав, що основною метою створення компанії Prime Asset Partners Limited на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства для передачі бізнесу в управління банку Rothschild, а не мінімізація податкової бази, як в інших учасників скандалу.

Автори міжнародного журналістського розслідування стверджують, що панамська юридична компанія Mossack Fonseca допомагала відмивати гроші, ухилятися від сплати податків і обходити різні санкції своїм клієнтам, серед яких політики, бізнесмени та спортсмени з усього світу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG