Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2019, Київ 08:03

Рада схвалила законопроект, який дозволяє обіймати посаду генпрокурора особі без юридичної освіти


Верховна Рада cхвалила законопроект, який дозволяє обіймати посаду генпрокурора особі без юридичної освіти (відео)

Верховна Рада України схвалила законопроект, який дозволяє обіймати посаду генпрокурора особі без юридичної освіти.

За ухвалення законопроекту №4645 за основу та в цілому проголосували 258 депутатів за мінімально необхідних 226.

Законопроект №4645 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України був визначений президентом як невідкладний. Документ передбачає, що на посаду генерального прокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу освіту та стаж роботи у сфері права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі понад п’ять років.

Чинне законодавство передбачає, що на посаду генпрокурора України може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, має стаж роботи в сфері права понад 10 років.

На думку представників «Блоку Петра Порошенка», законопроект №4645 дає змогу реформувати прокуратуру та завершити розслідування всіх справ щодо Майдану та екс-президента України Віктора Януковича. Так, перший віце-спікер Ірина Геращенко наголосила, що ефективність нового генпрокурора покаже те, чи розслідує він ці справи. Таку позицію підтримав лідер «Народного фронту» Максим Бурбак.

Проти виступили фракції «Самопоміч», «Радикальна партія» та «Батьківщина», причому однопартійці Олега Ляшка в цей час блокували трибуну і скандували «Ганьба». На думку Ляшка, ухвалений за основу та в цілому закон є узурпацією влади, бо змінює законодавство України на користь однієї людини.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що на посаду генпрокурора обговорюється кандидатура колишнього голови МВС України, а нині голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка, який не має досвіду роботи в органах прокуратури та юридичної освіти. У БПП підтверджували, що не проти кандидатури Луценка на цю посаду.

Єврокомісар із питань розширення і європейської політики сусідства Йоганнес Ган, який перебував у квітні в Києві, наголошував, що генеральний прокурор повинен мати юридичну освіту.

На цю ж тему:

12.05.2016
Луценко може подолати «колективного Шокіна» – політолог

Депутат Сергій Лещенко каже, що Порошенко з порушенням регламенту і за будь-яку ціну намагається завести на посаду генпрокурора Юрія Луценка далі

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG