Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 19:31

У Бахчисарайському районі Криму в заходах до 18 травня візьмуть участь представники різних конфесій


У Бахчисарайському районі анексованого Росією Криму 18 травня – День пам'яті жертв депортації – проведуть низку траурних заходів, серед яких – відкриття першої черги меморіалу депортованим біля залізничної станції «Бузок», звідси в 1944 році вирушали ешелони з виселеними людьми.

Як повідомила прес-служба підконтрольної Москві адміністрації району, в заходах братимуть участь представники різних конфесій.

У Бахчисарайському районі також організовано низку виставок, акцій та інших заходів, приурочених до Дня пам’яті жертв депортації з Криму.

Зокрема, 17 травня в Бахчисарайському районному Будинку культури відбудеться вечір-реквієм «Дорога довжиною в життя». В цей же день планується проведення акції «Запали вогонь у своєму серці».

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день в 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч людей.

Щорічно в Криму з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили.

У Києві та по всій Україні відбудеться низка заходів: масові мітинги, тематичні уроки в школах, присвячені річниці депортації кримськотатарського народу.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели економічні санкції. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG