Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 16:13

У суді Чечні у справі щодо українців Карпюка і Клиха почалися дебати


Станіслав Клих (л) і Микола Карпюк (п) на суді у Грозному, архівне фото

У Верховному суді російської Чечні розпочалися дебати сторін на процесі у справі громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, у залі суду присутні адвокати Докка Іцлаєв і Марина Дубровіна, українські консули.

Перед засіданням адвокат Іцлаєв заявив клопотання про відвід одного з присяжних, яка, за його словами, чинила тиск на колег, вмовляла їх не виправдовувати українців.

«Не можна йти проти влади», – процитував її адвокат, який випадково почув цю розмову після одного із засідань, сама жінка заявила, що цього не було.

Суддя клопотання відхилив і оголосив про початок дебатів.

Раніше у суді не відбулися призначені на 11 травня дебати сторін, причина – відсутність одного з прокурорів.

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в «участі в банді», вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк у часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь. Крім того, їм інкримінують участь у ті роки в організації «УНА-УНСО» (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), що заборонена в Росії з 2014 року.

За даними засобів інформації, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

У лютому в Росії правозахисний центр «Меморіал» повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG