Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 14:11

Мін’юст Росії заявляє, що готує не обмін, а можливу видачу Савченко


Надія Савченко

Міністерство юстиції Росії заявляє, що не працює над обміном засудженої російським судом української громадянки, народного депутата України Надії Савченко на російських військових Олександра Александрова і Євгена Єрофеєва, засуджених у Києві.

Як повідомив російській новинній агенції «РИА Новости» міністр юстиції Росії Олександр Коновалов, йдеться лише про можливу видачу Савченко Україні для відбування покарання.

«Процес передачі, як правило, – довга історія, і вона ніяк не обумовлена будь-якими обмінами, тут просто йдеться про виконання міждержавних, як правило, двосторонніх механізмів. За наявності згоди трьох сторін – сторони, що передає, сторони, що приймає, і самого засудженого – така передача відбувається, і така практика у Росії є з державами, з якими її ці двосторонні механізми пов’язують. Тут це абсолютно звичайна історія», – сказав Коновалов.

4 травня Федеральна служба виконання покарань Росії почала збір документів, необхідних для видачі Україні ув’язненої в Росії українки Надії Савченко. У ФСВП Росії зазначили, що пакет документів про передачу Савченко в установленому порядку буде надісланий до Мін’юсту Росії «для узгодження питання передачі з компетентним органом України».

19 квітня президент України Петро Порошенко висловив сподівання, що йому з президентом Росії Володимиром Путіним вдалося узгодити попередній алгоритм звільнення ув’язненої в Росії Надії Савченко. За словами Порошенка, рішення українського суду від 18 квітня щодо російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва «відкриває певні можливості для залучення механізму обміну».

5 квітня вирок російського суду у справі Надії Савченко набрав чинності. Її засудили до 22 років позбавлення волі 22 березня, звинувативши, зокрема, у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. Українка і сторона захисту відкидають усі звинувачення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG