Доступність посилання

ТОП новини

Міністр юстиції припустив можливість обміну Савченко на основі політичних переговорів


Комбіноване фото: Надія Савченко (л); Євген Єрофеєв (с) і Олександр Александров (п)

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що юридична процедура видачі до України засудженої в Росії української громадянки, народного депутата Надії Савченко припускає обмін на основі політичних переговорів.

Відповідаючи на запитання про заяву міністра юстиції Росії, що в російському Мін’юсті розглядають лише видачу Савченко, але не обмін, Петренко звернув увагу, що «юридична процедура – це один блок, а дипломатичні переговори – це інше».

За його словами, в Міністерств юстиції обох країн є юридичні механізми, і «в цьому контексті ми зі свого боку документи направили – зараз рішення за Росією». Але, додав міністр, «це не позбавляє можливості не заважає проводити переговори на дипломатичному рівні, про що було заявлено президентом і МЗС».

«Це паралельні процеси, які один одного не виключають», – сказав Павло Петренко.

Раніше в понеділок міністр юстиції Росії Олександр Коновалов заявив, що його міністерство не працює над обміном Надії Савченко на російських військових Олександра Александрова і Євгена Єрофеєва, засуджених у Києві і йдеться лише про можливу видачу Савченко Україні – з офіційною метою для відбування покарання, яке їй призначив російський суд.

4 травня Федеральна служба виконання покарань Росії почала збір документів, необхідних для видачі Україні ув’язненої в Росії українки Надії Савченко. У ФСВП Росії зазначили, що пакет документів про передачу Савченко в установленому порядку буде спрямований до Мін’юсту Росії «для узгодження питання передачі з компетентним органом України».

19 квітня президент України Петро Порошенко висловив сподівання, що йому з президентом Росії Володимиром Путіним вдалося узгодити попередній алгоритм звільнення ув’язненої в Росії Надії Савченко. За словами Порошенка, рішення українського суду від 18 квітня щодо російських військових Александрова та Єрофеєва «відкриває певні можливості для залучення механізму обміну».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG