Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 19:29

ЄС на роковини депортації кримських татар знову закликає до дотримання прав людини в Криму


(©Shutterstock)

Євросоюз закликає до повного дотримання міжнародних стандартів прав людини у зв’язку з тривалими репресіями в анексованому Росією Криму. Про це йдеться в заяві представництва ЄС в Україні.

«Євросоюз неодноразово висловлював своє глибоке занепокоєння у зв’язку з погіршенням ситуації з правами людини в Криму і Севастополі з моменту їх незаконної анексії Російською Федерацією. ЄС закликає до повного дотримання міжнародних стандартів прав людини та інших зобов’язань в рамках міжнародного права», – мовиться в заяві.

У документі наголошується, що в 72-і роковини примусової депортації кримських татар з їхньої батьківщини вони знову наражаються на переслідування і залякування.

«Заборона мирного, незалежного публічного вшанування пам’яті історичної трагедії кримських татар є неприйнятною», – заявили в представництві Євросоюзу.

У представництві ЄС, зокрема, зазначили, що на права і свободи кримськотатарського народу «було здійснено жахливий напад через недавню заборону так званим «Верховним судом Криму» діяльності Меджлісу – органу самоврядування кримських татар – і віднесення його до категорії «екстремістської організації».

У заяві наголошується, що викликають велике занепокоєння повідомлення про недавні арешти кримськотатарських активістів.

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Щорічно в цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ вислали за межі півострова в Середню Азію. Всього було депортовано понад 190 тисяч людей.

В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом. По всій країні, за винятком окупованих територій, у середу запланована низка заходів.

Щорічно в Криму з нагоди роковин депортації відбувалися масові заходи, в тому числі жалобний мітинг в центрі Сімферополя. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року проведення таких акцій в центрі Сімферополя заборонили.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG