Доступність посилання

ТОП новини

Росія відмовила Україні в екстрадиції Януковича – ГПУ


Віктор Янукович (©Shutterstock)
Віктор Янукович (©Shutterstock)

Росія відмовила Україні в екстрадиції колишнього президента Віктора Януковича. Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

«На сьогоднішній день надійшла відповідь про відмову в екстрадиції, тому ми вже будемо ставити питання про те, щоб його допитати на території Росії», – сказав він.

За словами Горбатюка, на даний час повідомлено про підозру колишньому президенту в семи кримінальних провадженнях.

Крім того, Янукович перебуває в базі розшук Інтерпол і оголошений в міжнародний розшук, додав Горбатюк.

Раніше сьогодні адвокат Януковича Віталій Сердюк заявив, що його підзахисний не отримував російське громадянство і перебуває на території Росії на підставах, передбачених законодавством цієї країни.

Віктор Янукович втік з Києва в ніч на 22 лютого 2014 року і невдовзі остаточно залишив Україну. У той же день Верховна Рада визнала його таким, що самоусунувся від виконання своїх обов’язків, і призначила в.о. президента Олександра Турчинова. Разом з тим, Янукович у своїх заявах продовжував говорити, що є легітимним президентом України, оскільки в країні, за його словами, відбулося військове захоплення влади. Наразі він перебуває на території Росії.

Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ, зокрема, щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013 року до лютого 2014 року і за масові вбивства активістів Майдану, а також за фактом захоплення Януковичем державної влади в 2010 році.

XS
SM
MD
LG