Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2019, Київ 05:24

У Дніпропетровську вперше офіційно відзначають День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу


У Дніпропетровську вперше офіційно відзначають День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Досі заходи, приурочені до цієї пам’ятної дати, відбувались з ініціативи громадськості.

У будівлі Дніпропетровської облдержадміністрації чиновники, переселенці з Криму, нащадки депортованих кримських татар, представники мусульманської громади міста, а також інших релігійних конфесій та національних товариств зібрались разом, щоб вшанувати пам’ять загиблих під час депортації. Засідання «круглого столу», присвячене 72-й річниці трагедії народу, розпочалося хвилиною мовчання й спільною молитвою.

В холі облдержадміністрації цього дня відкрили виставку фотографій та архівних документів, яка розповідає про депортацію, її доповнюють світлини та документи про сучасне становище кримськотатарського народу та його політичних лідерів в окупованому Криму.

Окрім того, в будівлі демонструють картини кримськотатарського художника Рустема Емінова з серії «Депортація».

«Депортація 1944 року – це геноцид нашого народу. На жаль, історія, яку вивчали у Радянському Союзі, побудована на викривлених фактах. Ми хочемо розповісти про те, що відбулося насправді. Плануємо провести серйозну роз’яснювальну роботу. Та, згадуючи історію, ми не можемо забувати про сьогоднішні події в Криму», – зазначив один з організаторів заходу Ельвін Кадиров.

За офіційними даними, з початку анексії Криму за допомогою в регіоні звернулися більш ніж тисячу жителів Криму.

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Щорічно в цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ вислали за межі півострова в Середню Азію. Всього було депортовано понад 190 тисяч людей.

В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом. По всій країні, за винятком окупованих територій, у середу запланована низка заходів.

Щорічно в Криму з нагоди роковин депортації відбувалися масові заходи, в тому числі жалобний мітинг в центрі Сімферополя. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року проведення таких акцій в центрі Сімферополя заборонили.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG