Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 20:58

Правозахисники закликали Казахстан дозволити мирні протести й припинити переслідування активістів


Під час одного з протестів проти змін до земельного законодавства в Казахстані

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала Казахстан звільнити активістів, узятих за ґрати напередодні запланованих на 21 травня по всій країні акцій протесту проти змін до земельного законодавства.

«Не можна затримувати людей просто за їхнє бажання взяти участь у мирному протесті», – заявила дослідник організації у справах Європи й Середньої Азії Міхра Ріттманн.

Влада Казахстану має негайно звільнити всіх затриманих у зв’язку з планами взяти участь у протесті, дозволити ці акції 21 травня, а також змінити репресивний закон про публічні зібрання, мовиться в її заяві.

Останніми днями в Казахстані суди винесли вироки про арешти на короткі терміни низці активістів у кількох містах країни, поліція здійснила обшуки в місцях проживання й роботи опонентів влади.

Останніми тижнями сотні людей протестували в різних містах Казахстану проти суперечливих поправок до Земельного кодексу, що передбачають уможливити продаж сільськогосподарських земель громадянам країни і збільшити термін оренди цих земель іноземцями з 10 до 25 років. Після цих протестів президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв оголосив на початку травня мораторій на набуття чинності цими поправками. Але активісти призначили на 21 травня наступний масовий протест проти приватизації земель сільськогосподарського призначення в Казахстані.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG