Доступність посилання

19 Січень 2018, Київ 21:45

Європарламент у четвер розглядатиме скасування віз для громадян України – Шульц


Петро Порошенко (Л) і Мартін Шульц

Європейський парламент 26 травня розпочне розгляд пропозиції Єврокомісії щодо лібералізації візового режиму з Україною. Про це повідомив у середу президент Європарламенту Мартін Шульц під час телефонної розмови з українським президентом Петром Порошенком.

«Розгляд законодавчої пропозиції Європейської комісії щодо лібералізації візового режиму з Україною у Європейському парламенті розпочнеться вже завтра (26 травня – ред.). Ми зробимо все можливе для швидкого завершення цього процесу», – сказав Шульц, якого цитує прес-служба Адміністрації президента України.

Петро Порошенко, своєю чергою, закликав Брюссель до «справедливого розгляду питання про надання українцям права на безвізові подорожі до ЄС».

В українському уряді розраховують на запровадження безвізового режиму України з Європейським союзом на початку осені.

20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламентові і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією у грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна вдало виконала усі критерії у рамках плану дій для візової лібералізації.

Водночас Україна може отримати безвізовий режим з ЄС пізніше, ніж влітку цього року, як розраховувало досі українське МЗС. Причому причиною можуть стати кроки з протидії кризі мігрантів і розгляд безвізового режиму з іншими країнами, повідомляють українські та західні медіа й частина експертів. У Єврокомісії, зі свого боку, говорять про підготовку алгоритму призупинення безвізового режиму на випадок тієї чи іншої надзвичайної ситуації. А у представництві ЄС в Україні кажуть про відсутність жодної інформації про відтермінування безвізового режиму саме з Україною і навіть підстав для цього. Тоді як очільник українського МЗС Павло Клімкін сумнівається, що скасування віз для українців відтермінують, бо тут йдеться про репутацію ЄС.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG