Доступність посилання

27 Червень 2017, Київ 12:09
Новини | Політика

Європарламент у четвер розглядатиме скасування віз для громадян України – Шульц


Петро Порошенко (Л) і Мартін Шульц

Європейський парламент 26 травня розпочне розгляд пропозиції Єврокомісії щодо лібералізації візового режиму з Україною. Про це повідомив у середу президент Європарламенту Мартін Шульц під час телефонної розмови з українським президентом Петром Порошенком.

«Розгляд законодавчої пропозиції Європейської комісії щодо лібералізації візового режиму з Україною у Європейському парламенті розпочнеться вже завтра (26 травня – ред.). Ми зробимо все можливе для швидкого завершення цього процесу», – сказав Шульц, якого цитує прес-служба Адміністрації президента України.

Петро Порошенко, своєю чергою, закликав Брюссель до «справедливого розгляду питання про надання українцям права на безвізові подорожі до ЄС».

В українському уряді розраховують на запровадження безвізового режиму України з Європейським союзом на початку осені.

20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламентові і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією у грудні минулого року. У ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна вдало виконала усі критерії у рамках плану дій для візової лібералізації.

Водночас Україна може отримати безвізовий режим з ЄС пізніше, ніж влітку цього року, як розраховувало досі українське МЗС. Причому причиною можуть стати кроки з протидії кризі мігрантів і розгляд безвізового режиму з іншими країнами, повідомляють українські та західні медіа й частина експертів. У Єврокомісії, зі свого боку, говорять про підготовку алгоритму призупинення безвізового режиму на випадок тієї чи іншої надзвичайної ситуації. А у представництві ЄС в Україні кажуть про відсутність жодної інформації про відтермінування безвізового режиму саме з Україною і навіть підстав для цього. Тоді як очільник українського МЗС Павло Клімкін сумнівається, що скасування віз для українців відтермінують, бо тут йдеться про репутацію ЄС.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG