Доступність посилання

ТОП новини
22 Березень 2018, Київ 06:59

Українським дітям безкоштовно покажуть європейське кіно


Ukraine -- Free children festival, 27May2016

27 травня розпочинається фестиваль мистецтва кіно для дітей і підлітків «Чілдрен Кінофест». Сім європейських фільмів покажуть у 18 містах України. Для всіх відвідувачів вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю. Зробити кіно доступним для дітей і підлітків і показати справжнє якісне європейське кіно ставлять за мету організатори фестивалю.

«Нам було важливо залучити не тільки міста-мільйонники, а й менші. Наш попередній досвід показав, що у невеличких містах, таких як Краматорськ, Маріуполь, Мелітополь, похід на подібній фестиваль може стати взагалі першим в житті походом у кіно. Навіть якщо цим дітям вже по 10-12 років», – заявила Радіо Свобода Анастасія Сідельник, співорганізатор фестивалю.

Фільмом відкриття стане історія про хлопчика-невидимку, прем’єра якого відбулась на одному з найстаріших міжнародних фестивалів анімаційних фільмів в Аннесі у Франції.

Як повідомляють організатори, окрім фільму-відкриття, інші фільми конкурсної програми не будуть виходити в прокат. Український анімаційний серіал «Моя країна – Україна» буде представлений у позаконкурсній програмі.

Більшість представлених фільмів розповідають про подолання життєвих труднощів, прийняття іншого, трансформацію і нові досягнення, вони показують про те, як не здаватися, каже Анастасія Сідельник.

Український актор кримськотатарського походження Ахтем Сеїтаблаєв виступає послом фестивалю. Фестиваль виховує толерантне відношення до людей і є «прекрасною освітньою програмою» для юних глядачів, вважає він.

«Я би дуже хотів, щоб на наступному «Чілдрен Кінофесті» з’явилася казка або фільм українського виробництва, в якому головними героями були б українець, росіянин та кримський татарин. І ця проблематика, яка існує, розповідалась би на дитячому рівні. Щоб говорити не про геополітику, а пояснювати, що ми різні за походженням, але ми мешкаємо в одній країні, і ми всі бажаємо жити під мирним небом і мати майбутнє», – сказав Ахтем Сеїтаблаєв Радіо Свобода.

«Чілдрен Кінофест» пройде з 27 травня по 5 червня. Серед міст, де проходитиме фестиваль Київ, Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Краматорськ, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Маріуполь, Мелітополь, Одеса, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG