Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 03:23

Расмуссен: докладатиму всіх зусиль для забезпечення безпеки в Україні


Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен у Києві (архівне фото)

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявляє, що робити все можливе у ролі радника президента України Петра Порошенка для забезпечення безпеки у цій країні.

«Я докладатиму усіх зусиль для забезпечення безпеки та впровадження реформ в Україні, а також для посилення контактів з ЄС. Безпекова ситуація на сході України є тривожною, Мінські домовленості мають бути виконані всіма сторонами. У той же час Україна повинна імплементувати надзвичайно важливі реформи, включаючи посилення боротьби проти корупції. У цьому контексті посилення зв’язків з Євросоюзом є надзвичайно важливий», – зазначив Расмуссен 28 травня на своїй сторінці у Facebook.

У п'ятницю президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Андерса Фоґ Расмуссена своїм позаштатним радником.

Перший заступник голови комітету Держдуми Росії з міжнародних справ Леонід Калашников назвав призначення Расмуссена ворожим жестом у бік Росії.

«Призначення Расмуссена говорить про те, що вектор руху, який вибрала для свого дрейфу Україна, буде відносно Заходу і НАТО», – цитує Калашникова «Інтерфакс».

Голова комітету Ради Федерації Костянтин Косачов назвав це призначення «шоу напоказ», зазначивши, що Україна має потребу «навіть не у зовнішніх грошах, а у зовнішній увазі».

Андерс Фоґ Расмуссен упродовж 2001-2009 років очолював уряд Данії, а з 2009 по 2014 рік був генеральним секретарем НАТО. На цій посаді його змінив Єнс Столтенберґ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG