Доступність посилання

ТОП новини

Лідери Німеччини і Франції вшанували століття Верденської битви


Архівне фото 1916 року: французькі солдати йдуть в атаку під час Верденської битви

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд вшанували століття Верденської битви – однієї з найтриваліших і найкривавіших бойових операцій Першої світової війни.

Вони разом відвідали кілька місць поховань німецьких і французьких воїнів неподалік містечка Вердена на сході Франції.

Меркель нагадала, що в перебігу цієї майже 10-місячної битви загинули, як вважають, близько 300 тисяч солдатів із Німеччини і Франції. За її словами, вони стали «жертвами фанатизму й націоналізму, сліпоти і провалу політиків».

На її думку, найкращий спосіб ушанувати пам’ять цих загиблих – це «не забувати науку, яку Європа винесла з катастроф 20-го століття, – здатність і бажання визнати, наскільки необхідно не закриватися наглухо, а відкриватися одне до одного».

Олланд, зі свого боку, закликав захистити «наш спільний дім, Європу». За його словами, роль Європи полягає в тому, щоб боротися проти тероризму, фанатизму й радикалізації і водночас приймати тих, хто втікає від різанини вдома.

Верденська битва на Західному фронті Першої світової війни між військами Німеччини і Франції протривала понад 300 днів, від кінця лютого до середини грудня 1916 року.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG