Доступність посилання

ТОП новини

Росія: обвинувачення просить оштрафувати Павленського на 1,5 мільйона рублів


Петро Павленський під час акції «Загроза», 9 листопада 2015 року
Петро Павленський під час акції «Загроза», 9 листопада 2015 року

На суді в Росії сторона обвинувачення вимагає призначити художнику-акціоністові Петрові Павленському штраф у півтора мільйона рублів (близько 22,5 тисяч доларів) у справі про підпал дверей будівлі Федеральної служби безпеки на Луб’янці.

Як повідомляє «Медіазона» із залу московського суду, 6 червня сторони проводять дебати. Оголошення вироку художникові очікують 8 червня.

6 червня Міщанський суд Москви відмовився перекваліфікувати звинувачення Павленського на статтю «тероризм», відхиливши відповідне клопотання художника.

Павленського звинувачують у пошкодженні об’єкта культурної спадщини. Раніше ФСБ Росії зажадало стягнути з художника близько 500 тисяч рублів (майже 7,5 тисяч доларів), які витратили на відновлення дверей.

У ніч на 9 листопада минулого року Петро Павленський облив бензином і підпалив вхідні двері в будівлю ФСБ на Луб’янці. Художник назвав цю акцію «рукавичкою, яку кидає суспільство в обличчя терористичній загрозі», що виходить, на його думку, саме від Федеральної служби безпеки Росії.

XS
SM
MD
LG