Доступність посилання

ТОП новини

Керрі і Гані засудили вбивство перекладача та журналіста в Афганістані


Девід Джилкі

Державний секретар США Джон Керрі і президент Афганістану Ашраф Гані засудили вбивство в Афганістані американського журналіста Девіда Джилкі та його перекладача Забіуллу Таманну.

Ашраф Гані назвав напад підлим і таким, що «повністю порушує всі принципи і цінності ісламу і людяності, спрямованим проти міжнародного права».

Джон Керрі, своєю чергою, назвав напад нагадуванням про небезпеки, які залишаються в Афганістані, і з якими, за його словами, зіштовхуються прості громадяни, військові та журналісти.

Забіулла Таманна
Забіулла Таманна

Фото та відеожурналіст з Національного громадського радіо США Девід Джилкі та його перекладач у Афганістані Забіулла Таманна були вбиті під час виконання професійного завдання на півдні Афганістану 5 червня.

Чоловіки потрапили під обстріл у автоколоні афганської армії у районі міста Марджа, що у провінції Гельманд.

Національне громадське радіо США повідомило, що разом із загиблими було іще двоє журналістів, але вони не постраждали.

50-річний Джилкі висвітлював війну в Іраку і Афганістані. Керівництво радіостанції відзначило його високі професійні якості. Джилкі був володарем престижної премії Джорджа Полка і національної премії «Еммі». В 2015 році він став першим мультимедійним журналістом, якому дісталася престижна у світі електронної журналістики відзнака Edward R. Murrow Award.

38-річний перекладач Тамана був фрілансером. Він також працював як фотограф і репортер агенств «Сіньхуа» і «Анадолу».

За даними Комітету із захисту журналістів, з початку військової операції США в Афганістані 2001 року в країні було вбито 26 журналістів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG