Доступність посилання

ТОП новини

Експерти перевіряють і можливість ненавмисного запуску ракети по «Боїнгу-777» – звіт


Реконструйована з уламків частина корпусу «Боїнга» була представлена у Нідерландах у жовтні 2015 року

Міжнародна слідча група, яка розслідує збиття малайзійського «Боїнга-777» на Донбасі 2014 року, з’ясовує, серед іншого, і те, чи могли ракету запустити випадково. Про це мовиться в інформаційному бюлетені про перебіг розслідування, опублікованому 6 червня.

«Важливим питанням кримінального розслідування є можливість ненавмисного запуску ракети. Чи хтось випадково натиснув на кнопку, що стало причиною пуску ракети? Чи це могло бути зроблено тільки свідомо? І як саме система зброї вибирає ціль? Відтак слідчі мають якомога точніше довідатися, як функціонує система зброї і як нею керувати», – мовиться у бюлетені.

«Це дуже складне завдання. Конкретні технічні характеристики суворо засекречені», – зазначив експерт слідчої групи Ґерріт Тірі.

Крім того, група також вивчає великий масив записів прослуховувань розмов мобільним зв’язком із регіону катастрофи і технічних даних білінгу цих розмов, які надала Служба безпеки України. До роботи з ними залучені люди зі знанням російської й української мов.

Працівники слідчої групи, які 2015 року відвідали окуповану частину Донецької області, змогли зібрати й дані про роботу мобільного зв’язку в цьому регіоні, які будуть корисні для розслідування. На окуповану частину Луганської області їх не допустили.

Також слідство має зразки ґрунту з кількох місць, що могли бути точками пуску ракети, мовиться в бюлетені.

3 червня прокуратура Нідерландів, під егідою якої діє ця група, що об’єднує п’ять країн, повідомила, що спільна слідча група у справі збиття авіалайнера «Малайзійських авіаліній» над Донбасом оприлюднить перші результати розслідування на початку осені. Зокрема, будуть оприлюднені дані про тип озброєння, з якого був збитий літак рейсу MH17, і точне місце пуску цього озброєння.

Спільна слідча група уточнила, що раніше сподівалася завершити цю частину розслідування до кінця півріччя, але деякі питання забрали більше часу, ніж розраховували. Серед іншого, Спільна слідча група досі чекає на інформацію від Росії про зенітно-ракетні комплекси «Бук».

Спільну слідчу групу створили органи прокуратури і поліції Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії й України: вони співпрацюють у кримінальному розслідуванні, що має на меті визначити осіб, відповідальних за збиття літака рейсу MH17, і притягнення їх до відповідальності.

У жовтні 2015 року були оприлюднені результати іншого розслідування у Нідерландах, які втратили у цій катастрофі найбільше своїх громадян і яким Україна передала право розслідувати трагедію. Це розслідування, що стосувалося тільки питань авіаційної безпеки, встановило, що літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли у СРСР, а нині виробляють у Росії. Тоді загинули всі 298 людей, що були в літаку. Але хто саме здійснив пуск ракети, те розслідування не мало мети визначати.

Після презентації результатів технічного розслідування голова цієї Ради окремо заявив, що ракета, якою збили лайнер, була випущена з частини Донбасу, захопленої сепаратистами.

Захід і Україна заявляють, що мають докази того, що літак збили з комплексу «Бук», наданого сепаратистам Росією; наразі достеменно не доведено, чи причетні до цього й кадрові російські військові і російське військове командування. Громадянські розслідувачі кажуть, що визначили кількадесят російських військових, із яких дехто безперечно причетний до збиття. Бойовики і Росія свою причетність відкидають.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG