Підконтрольний Росії Судацький міський суд закрив провадження щодо чотирьох кримських татар, які були затримані 18 травня, в День пам’яті жертв депортації. Про це повідомив адвокат Джеміль Темиш.
«По всіх чотирьох «судацьким» протоколам позитивні рішення))) провадження за цими матеріалами припинено», – написав він написав він на своїй сторінці в Facebook.
Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров так прокоментував рішення суду: «На тлі того, що відбувається в Криму, в це важко повірити... Але факт».
Раніше сьогодні суд закрив провадження щодо одного з обвинувачених – Аліма Муслядінова, після чого адвокат Костянтин Рустемов припустив, що стосовно інших учасників автопробігу будуть аналогічні рішення.
Затриманих звинуватили в порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування (ст. 20.2 КОАП Росії). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу на суму від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до сорока годин.
Попереднє судове засідання було призначене на 30 травня, в залі суду адвокати заявили клопотання про перенесення розгляду справи, щоб ознайомитися з документами, клопотання задовольнили.
Перше засідання у цій справі призначили на 25 травня. У Судаку підтримати обвинувачених прийшли до 100 людей.
Раніше повідомлялося, що в Криму російські силовики масово затримували автомобілістів, які їхали 18 травня на акції пам’яті.
Після анексії Росією Криму на півострові почастішали обшуки в будинках кримських татар, мечетях, людей переслідують за релігійними мотивами, відзначають представники Меджлісу і правозахисники.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».