Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 02:42

Продана на аукціоні Christie’s картина Айвазовського не з Криму – Мінкульт України


Продана на аукціоні Christie’s картина Івана Айвазовського «Корабельна аварія» була власністю французького колекціонера. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

«За інформацією, опублікованою на офіційному сайті аукціонного дому Christie’s, картина Івана Айвазовського під назвою «Корабельна аварія», датована 1875 роком, прийнята до продажу у власника, який надав підтвердження права власності на зазначену картину як таку, яка перебувала у власності його сім’ї з 1960 року в приватній колекції, яка була на території Франції», – йдеться в повідомленні.

Таким чином, в Мінкульті України спростували повідомлення низки російських ЗМІ про те, що нібито картина «Корабельна аварія» була вивезена з Феодосійської картинної галереї.

«Зараз відомо про існування щонайменше п’яти картин Івана Айвазовського під назвою «Корабельна аварія», які зберігаються в музеях міст Венеція, Санкт-Петербург, Єреван і дві картини – в Феодосійській картинній галереї, датовані 1843 і 1876 роками», – наголосили у відомстві.

У Мінкульті нагадали, що на даний час Київ позбавлений можливості доступу до фондів музейних закладів на тимчасово окупованій території.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG